ZTT Impetus

Impetus
Zespół Tańca Towrzyskiego UMCS

O nas

"Impetus" to studencka formacja taneczna składająca się z kilku grup wykonawców, prezentująca barwne i dynamiczne widowiska muzyczno-taneczne, na które składaja się tańce towarzyskie standardowe i latynoamerykańskie. Kierownikiem Artystycznym Zespołu jest Violetta Dryło.

Historia

Style taneczne

Obejują wyłącznie tańce międzynarodowe. "Są to tańce różnych narodów, które dzięki swemu pięknu wyszły poza granice ojczystych krajów i stały się własnością ogólnoludzką..." (A. Wieczysty - "Tańczyć może każdy").

Dzielą się na dwa style:
1. Standardowy - walc angielski, tango, fokstrot, quickstep oraz walc wiedeński.
2. Latynoamerykański - cha-cha-cha, samba, rumba, paso doble oraz jive.

ZTT "IMPETUS"

Zespół Tańca Towarzyskiego UMCS "Impetus" - studencka formacja tańca towarzyskiego hobby - powstał w 1984 roku i od początku swej działalności związany jest z Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" w Lublinie. Założycielem Zespołu był Zbigniew Kwiatkowski, a od roku 1995 pracą Zespołu kierują dyplomowani nauczyciele tańca towarzyskiego - Violetta i Dariusz Dryło. Działalność ZTT "Impetus" cieszy się dużą popularnością wśród studentów i sympatyków tańca, gdyż zapewnia wszystkim, którzy zdecydują się na kontakt z tą formą tańca doskonałą zabawę i naukę pod czujnym i fachowym okiem nauczycieli tańca oraz miłą atmosferę w czasie zajęc. Tempo pracy oraz zakres programowy są właściwie dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników zajęć. Osoby szczególnie uzdolnione, wykazujące się dobrym wyczuciem rytmu, wysoką kulturą ruchu i miłą aparycją otrzymają w dalszym etapie współpracy szansę sprawdzenia się na prawdziwej scenie w przygotowanych prezentacjach tanecznych. ZTT "Impetus" prezentuje choreografie do tańców standardowych ( walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep ) oraz latynoamerykańskich ( samba, cha-cha, rumba, passo doble, jive ) w różnorodnych kostiumach dopasowanych do charakteru tańca. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli tańca i tancerzy pierwszej reprezentacji Zespołu udaje się utrzymać wysoki poziom tanecznych prezentacji tak od strony artystycznej jak i technicznej. "Impetus" bierze czynny udział w życiu kulturalnym Uczelni i Lublina, prezentuje pokazy taneczne w mieście i regionie na festynach, imprezach plenerowych, sportowych, balach, spotkaniach towarzyskich. Organizuje ponadto prezentacje na sali widowiskowej ACK UMCS "Chatka Żaka", które każdorazowo gromadzą pełną widownię. Zespól prężnie się rozwija: 10 lat temu w zajęciach uczestniczyło 30 osób, obecnie "Impetus" to 180 osób uczęszczających na zajęcia w 6 grupach o różnym poziomie zaawansowania.

Violetta Dryło - kierownik zespołu

Absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Początki jej działalności tanecznej związane są z Klubem Tańca Towarzyskiego "Zamek" (najstarszym w Lublinie i jednym z najstarszych w Polsce) działającym przy Wojewódzkim Domu Kultury w Lublinie. Uczestnicząc w wielu turniejach tańca towarzyskiego reprezentowała KTT "Zamek" w kraju i za granicą. W 1992 roku ukończyła kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca towarzyskiego. W tym samym roku rozpoczęła współpracę z ZTT "Impetus" jako asystent kierownika artystycznego. Od 1995 roku jest głównym opiekunem i choreografem studenckiej formacji tańca towarzyskiego - ZTT "Impetus".

Total Touch